..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir gün karşıma biri çıkacak ve bana: "Herşey olması gerektiği gibi olmaktadır, efendim" diyecektir. -A. Ağaoğlu, Yazsonu
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum ve Birey
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yanlışları Gösteren Cemresiz Ayna İstiyorum…
Servet Alkan
Şiir > Başkaldırı

Yanlışları Gösteren Cemresiz Ayna İstiyorum… Hasata eriştimi yürek,Büyük dert/Lilanın yolu Bunaltıcı gri/Hırs ve iddia…/Kendine zaman ayır Bu Senin yaptığın Gebe kalıp Yaya kaçmaktır Sevme olasılığı elenmiş künt./Hafızamdaki Mavi Beyaz kadın dövülmezmi Sanıyorsun?/Gamzelerini görmek istiyorum…! Bırak Cemre Düşsün,Sen düşme…! Kemikli kıvrımlarını bastır Kasıklarıma/çillerini Çarpıcı Turanj/güven ve sadakat…/Yanındayım Bu Senin yaptığın

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey
121 
 Söylemler ve Eylemler - 5 -  (Hilâl Erboyacı)

‘Bazı tartışmalar, iki yüzünde de deri bulunmayan bir davulu çalmaya benzer. Yani birbirine çarpan tokmakların çirkin sesinden başka bir şey duyamazsınız.’(Oruç Baba’dan Aforizmalar- 16) Ne kadar doğru…Susup beklemeyi de bilmeli zaman zaman …
122 
 Hacıbektaş Tören İzlenimleri  (Erdal GEÇER)

2008 YILI HACIBEKTAŞ ETKİNLİKLERİ İLE İLGİLİ İZLENİMLER
123 
 Bir Mahalle ki...  (M.NİHAT MALKOÇ)

“Bir Mahalle Ki” adlı oyunda şenlik ve müzik hiç bitmiyor. Oyun fasılla başlıyor zaten… Davul zurna hiç susmuyor. Oyun erkeklerden kurulu… Kadınlar oyunun sonundaki dans bölümünde görülüyorlar. Kavuklu’nun karısını bir erkek oyuncu canlandırıyor. Kavuklu ile Pişekâr sürekli çatışma halinde görülüyor. Kavuklu halkı, Pişekâr iktidarı temsil ediyor. Bu da halkla iktidar sahiplerinin birbirleriyle olan münakaşalarını hatırlatıyor bize. Son yıllarda Türkiye’de yabancılara mal satılması, her şeyin peyderpey özelleştirilmesi eleştiriliyor burada. Ne zamanki halk bedava olan suyu parayla alır, sürekli zamlarla karşılaşır, işte o zaman özelleştirmenin, AB’nin, İMF’nin karşısına dikilirler.
124 
 Masallarla ve Yalanlarla Dolu Hayatınızı Ne Edeyim  (osman demircan)

Gözler, eller, yüzler, bakışlar sürü sürü... Hiçbirinde yok bir anlam ve bütünlük. Hepsi bütünüyle masal kitaplarındaki yaratıklar gibi. Sürü sürü yüzler başıma üşüşen gagaları kocaman kuşlar gibi. Yırtık bir gömlek kalır geride bana hediye edilen. Bağrımı açtıklarım, göğsüme indirir bir yumruk.
125 
 Ütopya  (ESRA VIZVIZ)

ben bir ütopyanın neferiyim
126 
 Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değildir  (Emine Pişiren)

"...Aylardır iş bulamayan delikanlı artık önüne gelen her yere başvuruyordu. Hayvanat bahçesinin önünden geçerken durdu ve 'neden olmasın' deyip, oraya da başvurdu..."
127 
 Ben Asya'da Ömer Hayyam, Avrupa'da Archimedes Olmuşumdur  (osman demircan)

Bazen geçiştirmeyeceksin insanları. Sonra kendilerini, Roma askeri sanmaya başlarlar. Karşına zekalarıyla değil, aptallıklarıyla çıkarlar bu tip insanlar. Nasıl Archimedes kum üzerine çizdiği çemberlerle hesaplar yapmak üzereyken, elinde boynuna vurulmak üzere kaldırılan bir kılıçla yaklaşan Romalı askere aldırmayarak başını hesaplarından kaldırmadan "çemberlerime dokunma" der; ama Archimedes kesik başı çemberlerin arasına düşerse, işte böyledir geçiştirmeler.
128 
 Seçmeli Kuran Dersleri Bedrin Aslanları Kadar Şanlı mı?  (hasan tülüceoğlu)

Burada Arapça ezan yasağının meclisce kaldırılma kararı fazlasıyla yetiyordu. Meclis kararını duyan Anadolu minarelere Arapça ezan okumaya koşmuştu.
129 
 Gitsinler Görsünler  (KAMİL BAKİ)

Üzüntümüz kadar utancınız olsun
130 
 Kadının Özü O Yasak Kelime  (Emine Pişiren)

İsviçre’de –sanırım- yapılan araştırma kadının vajinal kaslarıyla 25 kg taşıyabileceği yönünde bir kas kullanımından bahsediyor.. Çalıştırırsa tabii…Peki kapasitesi bu kadar yüksek olan bir organın , ben sadece 3 dakika erkek tatmini için olduğuna inanmıyorum.. J, G noktası gibi şeylere de inanmıyorum.. Olay aslında işte orada sapıtıyor.. Sahip olunan güç ve enerji daha yaratıcı ve önemli..Yaşamsal hatta…
131 
 Bazen "Hayır"da "Hayır" Vardır  (Sümeyye İlbak)

Sizlere sunulan hayat çizgisinde yürümek zor geliyorsa, üzerinize bol duran kişiliklere büründürülmeye çalışılıyorsanız ve aklınız doğru ile yanlışı ayırt edebiliyorsa, içinizde ukdeleriniz kalmaması adına HAYIR demeyi bilmelisiniz…
132 
 Söylemler ve Eylemler - 4 -  (Hilâl Erboyacı)

Değilse ölümlü dünyada hepimiz yanlışlarla da yanlış insanlarla da karşılaşmaya devam edeceğiz. Hatta yanlışlar yapacağız. Birileri doğrular yüzünden acı çekmiyorsa ne yazık ki bu yanlışların telafisi olmayacak…
133 
 Yüzlerce Hayattan Biri...  (Emine Pişiren)

İki insan konuşmaktaydı: "...Neden dürüst ve iyi insanlar hep kaybetmeye mahkumdurlar?..Neden hep kötüler kazanmakta?.." "...Çünkü; kötüler yanlışlarına sıkı sıkıya sarılır ve asla vazgeçmezler. Ama; dürüst ve iyi insanlar doğrulara sarılmaktan vaz geçerler..."
134 
 Eleştirinin Eleştirisi - 8  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-Hata yapmaktan korkuyorum.O nedenle hiçbir şey yapmıyorum. - Hiç hata yapmamış adam, yeni bir şey denememiştir.
135 
 301 Can - In Hesabı!.  (Semra Arslan)

..dünya çocuklarını diri diri toprağa gömmeye devam ediyor anne!.. Ne olur biraz daha yaşa da birlikte gölgelik olalım o çocuklara, insanlık merhameti senden öğrensin biraz daha yaşa! Ne olur annem biraz daha yaşa da anneliği öğret bana!.. Yoksa bu kıyım durmayacak anne bize yardım et bizi affet bizi bağışla..
136 
 Aziz Yıldırım... "Statüko'nun Günah Keçisi" Ya da "Değişimin Kurbanı... ""  (lütfi akarçay)

O geldi... Ne olduysa ondan sonra oldu...
137 
 Zulm'ün ve Köleliğin Rengi Nedir?  (Muhammed CAN)

Birbirinden farkızları tanımak, nede zor olmuş!
138 
 Tekayder'in Öğretmenler Günü  (M.NİHAT MALKOÇ)

Şehrimizin gözbebeklerinden biri olan Tekayder, Trabzon’da güzel işler yapıyor. Bu öğretmenler gecesi de onlardan biriydi. Her kesimden insanı büyük bir sevgiyle ve hoşgörüyle kucaklıyorlar. En güzel günlerinde öğretmenleri hatırlayan ve onları eğlendiren bu derneğin kıymetli elemanlarına en küçüğünden en büyüğüne kadar teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.
139 
 Eleştirinin Eleştirisi - 4  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

-O kadar iyi bir insan ki herkese iyilik yapmaya çalışıyor.Yüzündeki ışık tüm karanlığı aydınlatıyor. - Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır.
140 
 Karşıt Tepkiler Kurma Mekanizması  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kişinin gerçek eğilim ve isteklerinin tam zıttını sergilemesidir.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Futbolun İlahları
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Tavan Yapan Egolara Malzeme
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Yeni Zelanda ve Cami Saldırısı
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ezan-ı Muhammedi ve Islık
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ağır Bedeller Ödenir
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Mersi'lerden Kaç Demet
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Değişik Söylemler
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Hrant Dink Anısına Birkaç Söz
Osman AKTAŞ
Eleştiri > Toplum ve Birey
Ah Be Gözlerim
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Yersen Revani Yemezsen Tulumba
Ahmet Zeytinci
Eleştiri > Toplum ve Birey
Bir Yazı Çalışması
Bayram Kaya
Eleştiri > Toplum ve Birey

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.