..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mermere sıkışmış bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuştuncaya dek mermeri oydum -Mikelanjelo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Bireysel
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Fluaşk
Fulya Codal
Şiir > Aşk ve Romantizm

aramızda gerilen köprüde durdum tavrımı kucaklayıp yorgun kalbine yıllanmış bir kadınla geri döndüm kolay değil ibrahim yaban kaldığın gözlerin memleketine mülteci gibi sığınmak yeniden işte sana budala bir mana kusurlarında çiçekler büyüten aynalarda kendini küçülten bakışlar insan çürümeye mahkum bir yaprak kuşkuyla örülmüş duvarın altında kalan korkular da karanlıklar gibi kuyulara akar insan beklerken ibrahim beklerken yaşla

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Bireysel
361 
 Ali  (uFuK)

Herşey şil baştan.
362 
 Yolcu...  (müge eralp kaya)

Işıl ışıl bir meşale var, taşıyorum umutla...
363 
 Kara Yaz  (ELA YILDIRIM)

İşte sıcak bir temmuz... Geceleri cırcır böceklerinin öttüğü, damlara düşecek gibi yakın duran yıldızların parlaklığını gösteren berrak gecelere, gündüzleri ırgatların erkenden kalkıp bahçelere meyve toplamaya gittiği günlere sahip sıcak bir temmuz. Genç kadının her sene iple çekmiş olduğu bir temmuz daha. Gurbetten kocası ve üç çocuğuyla mis gibi toprağına, mis kokan sevdiklerine kavuşacağı günlere sahip bir temmuz olacaktı bu temmuz. Yaz mevsimleri içinde bu güne kadar en sevdiği mevsim olan temmuzdan böylesine nefret edeceği aklına gelir miydi genç kadının?
364 
 Mavi Gözlü Kadın  (eyyüp yıldırmış)

Yüzünde geçmiş günlerin izleri, buruş buruş bir alın. Saç diplerindeki beyazlıklar yaşanmış yılların nişanesi gibi. Sizi duymakta zorlandığı kulağını eli ile desteklemesinden belli...
365 
 Örter Gece Yaraları Saklarmışçasına  (çırak)

366 
 Her Gün Gibi Bir Gün  (Engin Barış Kalkan)

Motor henüz hereket etmiştir ki mendireğe yönelir bakışlarım. Üzerinde yazılanları okurken ilkgençliğimi hayallemeye başlarım farkında olmadan. On küsür sene öncesini. Devrimci olmaya çalıştığımız hatta zaman zaman kendimizi devrimci sandığımız günlere dalarım. Kocaman bir poşet bira eşiliğinde yaptığımız sohbetlerde alkol tüketimimize mazeretler bulabilirdik de konuşmanın telaşlı yüreklerimizin daha hızlı çarpmasına neden olan kadınlara, aşık olduğumuz kadınlara kaymasına mazeret bulamaz sözü alelacele tekrar devrime getirir hemen önümüzde denizi karaya bağlayan kayalıkların arasına gömüverirdik çocukluk aşklarımızı utançla.
367 
 Samimi İtiraflar  (diydembaylan)

Samimi bir itiraf. Kimim bilmiyorum her insanın içinde saklı olan yıkık harabelerinin mahzenlerinde kendi ışığımı ararken ruhumu karanlıkla boğuyorum. Aynı yanılgı farkındalık sanrısının farklılık tutkusu yaratması.
368 
 Sır...  (Birol Karakuzu)

Hangimiz var ki bir "SIR"ı olmayan ?
369 
 Tutabildiğince Uzun Tut Nefesini  (eylül)

uçurtmam gökyüzünde asılı kalır, yolluk birkaç bahane bulunur; ve gitmeler gelir giderim....
370 
 Ne Dün, Ne Yarın, Sadece Bugün  (pınar)

bugünü yaşa ama geleceği planla
371 
 Geceden Sabaha Dönen Günden Çalıntı  (Nihal Ozbek)

Sessizlik icinde yasami sulayan gokyuzu ve doganin binbir guzelikleriyle bas basayim gece saat kac bilmem hava serin olsa da gece ve uyutmayan zaman anin karanligina kucak acmis hic ses yok kuslar var, hafif esen ruzgar var birde sicaktan soguga gecis yapan aletler var.
372 
 Ben Kimim?  (Işın Çavdar)

Bir kadının ailesini mutlu etme, iş'ini iyi yapma ve çalışanları tarafından seviliyor olmasına rağmen iliklerine kadar hissettiği yalnızlık, umutsuzluk ve bunalım
373 
 Karmaşa Üzerine  (Nazmi Ünar)

Her yer birbirinin bütünü gibi. Tamamlandığında daha da büyüyen bir bulmaca. Dar sokaklar, yine içimi boğarcasına üzerime geliyor. Yetilerimi her geçen gün kaybediyorum. Mukavemetim kırılıyor. Hava nedense daha da soğuyor. İnsanlar, gittikçe
374 
 Uykusuz Yazıcının Küçük Kahramanı  (Handan Kurt)

Küçük kızı yıllardır izliyordum ,bu hikayenin baş kahramanı olmayı çoktan haketmişti. Vazgeçilmişliğin ve unutulmuşluğun eşiğinde küçük bir yürek... Duygu sömürüsünden uzak , çocukça bir bakış açısıyla depresyona sığınan annesine sıraladığı kelime oyunları... Ezberbozan çocukluk hallerinizi bir de bu küçük kızın sözcüklerinden dinlemeye ne dersiniz?
375 
 Deniz Kuşum  (aslı)

Amatör küçük bir öykü.
376 
 Sarhoşun Mektubu...  (Kemal Yavuz Paracıkoğlu)

ben kendim ödüyorum hayallerimin bedelini, para biriktirmiyorum hortumlanan bankalarda, ülkeyi peşkeş çekenlere oy vermiyorum. ben kapitalistler gibi değil, bir eşek gibi çalışıyorum. ben hayvanlar gibi değil, bir insan gibi yaşıyorum.
377 
 Doğduğum Topraklar  (Aziz DENiZ)

“Seni buraya bağlayan ne? Sen de gelsene!” diyordu. O’nun ardından gidecek cesareti bulamadım hiç kendimde. Ancak beni buraya bağlayan nedenler ondan sonraki günlerde kafamı kurcalamaya devam etti. İnsanın oturduğu toprakların altında ölüleri yoksa, o adam o toprağın insanı değildir, diyordu Marquez. Sahi bizi bu topraklara bağlayan neydi?
378 
 Öte Dünya  (Duran Çetin)

Abdullah Harmancı’nın öykü kitabı Ertesi Dünya elimde tramvaya biniyorum. Eve en kolay, en kestirme, en kısa sürede ulaşmayı düşündüğümde hep tramvayı kullanırım. Nedense bana hep çabuk ulaşacağımı fısıldayan bir ses tramvay durağını işaret eder. Akşama yakın bir zaman, hafta sonu; cumartesi çarşı merkezi kum gibi insan kaynıyor. İkindi serinliği herkesi sokaklara çekmiş, çekmeye devam ediyor. Kimisi, çoluk çocuk vitrinlerde kaybolmayı tercih ediyor, bazıları da orası senin burası benim koşturup gidiyor.
379 
 Yalnızlıkla Avunmuş Beden Serzenişleri  (Tuğçe)

.. Sana ne seni küçümseyecek olan karşı sıradaki gözlüklü çocuktan ya da sana ne haykırışlarına haykırış katan korkak sümüklü bir bedenden..
380 
 Gölge  (Eylem Yurtsever)

Kelimeler, yazmak, bulantı ve gölge.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Yetim
Fırat oturmak
Öykü > Bireysel
Maviden Bozma
PINAR ÖNALAN
Öykü > Bireysel
Adı Batasıca
seçkin gündüz
Öykü > Bireysel
İzdüşüm
Türkan Abay
Roman > Karakterler Üzerine
206 Numaralı Oda
nurettin tan
Öykü > Bireysel
Hayret
Naki Aydoğan
Öykü > Bireysel
İki Sansar
Naki Aydoğan
Öykü > Bireysel
Nebi Leyim
Naki Aydoğan
Öykü > Bireysel
Abidin Bahane
Naki Aydoğan
Öykü > Bireysel

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.