..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dengeli bir rejimde yemeğin yeri çok önemli. -Fran Lebowitz
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - İlişkiler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yerli Malı Arif
Ersin KURT
Öykü > Gülmece (Mizah)

O kadar uzun bir zamandır işsizdim ki tek meşguliyetimin ezelden beridir iş aramak olduğunu düşünür olmuştum. Babamın bitmek bilmeyen dırdırından ve can sıkıcı nasihatlerinden nasibimi almamak için erkenden çıkıyordum evden. Çıkmaktan da ziyade, kaçıyordum. Babam eve gelene dek de dönemiyordum eve. Evden babamla birlikte çıkıyor olsak da, babam, 'bu haylaz benden sonra tekrar eve gelir de koca gün yatar,' diye anahtarımı almıştı çünkü.

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler
121 
 Küçük Seviçler  (YETER ÖZHAL)

Yalnızlık marifetse,yaşa ömrünce...
122 
 Yanlis Gecmisle Dogru Gelecek Olamaz  (Alp Şahin)

Her birey ve toplum hak ettigi gibi yasar ve de yonetilir. Bu yuzdendir ki siz dogru davranip, yanlislara ses cikardikca hem kendiniz hem de yasadiginiz duzende dogru yonde degisimler olacaktir. Unutmayalim… Iyiler mutlaka kazaniyor.
123 
 Dogru Kadin ve Dogru Zaman  (Alp Şahin)

Hissizlesiyorum artik… Mutlu veya mutsuz olamiyor, tepki vermem gereken anlarda susmayi tercih ediyorum. Yanina biraz da sahte gulumseme ekleyeyim ki tam yerine rastgelsin…
124 
 Ozan/şair> Şiir> Okur// Yazınsal Yaratı Üstüne Fikir Uçuşmaları (Iı)  (Vildan Sevil)

Şiiri öne çıkarışımın birinci nedeni, ülkemizde çok üretilmekte oluşudur. Tuvalet kapılarına, duvarlarına kadar sözüm ona şiir götürmüş bir milletiz. Başka ülkelerde böyle bir şey var mı, bilmem. Üzülelim mi, sevinelim mi?...Doğrusu kararsızım.
125 
 Dar Kapı  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Açık dediğin kapıdan girebilmem için bir köpek belki de bir kedi olmam gerekiyor.Sahibine sadık bir köpek mi yoksa nankör bir kedi mi?Hangisi olmam gerektiğini söyle hiç olmazsa…
126 
 Hiç Uğraşma, Sen Artık Benimsin  (ESRA BAYKAL)

Tanrı biz affetmemek için gelinceye kadar...Belki de varsa, sonrasında da...
127 
 Oysa Gecicidir Hersey  (Alp Şahin)

Sacma sapan nedenlerle kavgalar, arka arkaya hakaretler ve beraberinde gereksiz kota kullanimi… Gunumuz asklari bu kadar basit ne yazik ki.
128 
 Sevgisizlik Günü  (Alp Şahin)

Ne buyuyup asik oldugunu sanan cocuklarin, ne de sevgililer gunune ozel satis yapan kimsesiz cocuklarin gunun anlamini ifade edebiliyordu… Gorunen o ki hepimiz sevgisizdik.
129 
 Anlamlandırma Arayışı  (Didem Duruöz)

: Anlamlandırma arayışlarımdan birini, bölük börçük olsa da sizlerle paylaşmak istedim. Okuyan herkese çok teşekkür ederim. Belki de insan sevilmekten çok, anlaşılmayı istiyordu.. George Orwell Bazen, anlaşılma isteği bir tutku, yerine göre de saplantı olarak yer alabilir kişinin hayatında. Suç işleme nedeni, vaz geçme nedeni, kaçışın başlangıcı olabilir yerine göre de. Bizden bağımsız gibi görünen ne çok şey, bizim içimizde anlamını bulur aslında. Sadece bakarsak görürüz, ararsak onu buluruz, bakışlarımız başka yöne çevriliyse, onun girdabında dönüp durduğumuzu bilmeden dönüp dururuz olduğumuz yerde. Ruhumu özgür bıraktım, benliğim parmaklarımın ucunda, akıp geçen kelimeler zihnimden olduğu gibi dökülüyor kağıdın üzerine. Kendim ile paylaşmak niyetinde değilim şu an yazdıklarımı, her düşünceden, özgür ve azade, sadece, ben varım. Derken tıkandım, ben kelimesini ne çok önemsediğime takıldı aklım. Es verme zamanı… * Düşündüğünüz, Söylemek istediğiniz, Söylediğinizi sandığınız, Söylediğiniz, Karşınızdakinin duymak istediği, Duyduğu, Anlamak istediği, Anladığını sandığı, Anladığı… Arasında farklar vardır. Dolayısıyla insanların birbirini yanlış anlaması için en az 9 ihtimal var. Sylviane Herpin Bilgelik; görmek istersek her yerde, tutup onu kucaklamak, sadece, bizim elimizde! Var olmak mı, yok olmak mı, bütün sorun bu! Düşüncemizin katlanması mı güzel, zalim kaderin yumruklarına, oklarına, yoksa diretip bela denizlerine karşı dur, yeter! demesi mi? Hamlet-William Shakespeare Hayat görmek istediğinde, yeni ve güzel gelişmelere gebe. Her değişim içinde, en az bir fırsatı barındırır. Hayat, görmek, duymak, anlamak, yaşamak isteyenlerin yanındadır! Sorular, sorgulamalar, yanıtı bulmaktansa, bazen, yeni sorulara kapı aralar. Kapıların aralanması iyidir, kapalı kapılar ruha ağırlık verir. Kalın bir halat vardır, içi boştur elinde kalır. Bir de incecik bir ip vardır, seni en tepelere taşır. İp canbazının bazen, ipten düşmesi gerekir. Yerde mi ipte mi yaşayacağına, bir tek böyle karar verebilir. **Usta sana hakikati veremez ama hakikate çağırabilir. İçinde bir şeyi harekete geçirebilir. Bir ateş yakacak süreç başlatabilir. Gerçek sensin; yalnızca çevrende çok fazla toz birikmiştir. Ustanın işlevi olumsuzdur: Seni yıkaması gerekir, böylece toz yok olur. OSHO “Olmak ya da olmamak; işte bütün mesele, bu.” dese de büyük üstad. Kendi isteğinin yönünde, var olmak ya da olmamak, dile getirdiğin ve uyguladığın farkına varıştır. Not: Eğer bu konu ilginizi çektiyse, şayet henüz okumadıysanız Sayın Aysel Aksümer’in “Anlamaktan Ne Anlıyoruz” başlıklı yazısını, konuya farklı derin ve anlamlı bir pencereden bakmak adına okumanızı öneririm.
130 
 Zeus'u Kızı.; Hayatınızı Nasıl Alırdınız?  (Aysun Güven)

Yetinmek, yani azına kanaat etmek alışkanlıklarına bağlı insanların tembellik etmeye makul sebebidir. Yetinmek, seçeneksiz kalmayı gönüllü kabul etmektir.
131 
 Mutluluk Kaçınılmaz  (Simten K. Ataç)

İnsanların gelecek için kurguladıkları pembe tablolara biraz yakınlaşınca bağırarak kaçmak istedikleri bir zamanın üzerine belkide bir onay yazısı...
132 
 Aşk Yolculuğu  (osman tatlı)

Sessiz gelen aşk, yumurtlayan tavuk gibi ortalığı ayağa kaldırır. Aşk zayıf karakterde kendi havasını atmasını sever. Alay eder. Uykusuz bırakır. Gündüzü ve geceyi alt üst eder. Aşkı heyecan dalgasıyla kişinin dünyaya bakışını ve yaşam biçimini parçalar. Atom etkisi yapar. Aşk hiçbir zaman geldiği gibi durmaz. Zamanla sıradanlaşır. Heyecanı kaybolur. Etkisi azalır. Bütün bunlar gitme sinyalidir. Her benliğin yaşaması gerektiği için herkesi ziyaret eder. Bizi de herkesi ziyaret ettiği gibi ziyaret etmiştir. Ama geride bıraktıkları önemlidir. gelişi ve gidişi doğal bir süreçtir. Aşktan nereye ne kaldığı aşktan ne anladığımızdır. Üzücü olan ise aşkın gidişiyle geride normal hayata dönüşümüzdür.
133 
 Dostluk Gönüldedir  (Simten K. Ataç)

Nedensiz ve zamansız özlemeli bir yudum kahveye eşlik edip belki sessizliği paylaşmayı, aynı odayı solumayı. Gökyüzünü aynı anda görüp güneşi birlikte uyandırmayı…. Dost dediğin yanında çıplak kaldığında tedirgin etmemeli seni. Sevmeli ve sahiplenmeli dost gönülleri...
134 
 Çamaşır makinesi gibidir aşk...  (Cenk Dervişoğlu)

En çabuk eskiyen kıyafetleriniz, en çok onları giydiğiniz, kirlettiğiniz ve tekrar tekrar yıkadığınız için, en sevdiğiniz kıyafetlerinizdir. Gerçek yaşamda en büyük zararı hep en sevdiklerinize verdiğiniz gibi.
135 
 Kelimeleri Kirleten Bir Mektup Gibi  (Levent Saral)

Seni sevmenin adını da koyabilirim bugün ! terk etmeninde.
136 
 Kum Saati  (Alp Şahin)

Kabul edelim ki yasadiklarimiz ve de hikayemiz ne kadar farkli da olsa gun sonunda milyonlarcasindan sadece bir tanesi... Dunya icin siradan gelecek, belki hatirlanmayacak bile ama benim dunyam icin hep bas yapit olacak.
137 
 Sevgiliye Kırgın Satırlar  (Ayşe Kaya)

Baş belan oldum ama aşk belan olmam korkma...
138 
 Zeus'u Kızı.; Körlük?  (Aysun Güven)

Lütfen masallar dünyasından çıkın,çaresizlik acizliğin doğasında mevcuttur.
139 
 İhanet,liyakat,sadakat  (mehmet ali bozgeyik)

Sadakat,ihanet ocağıdır aslında. İhanet bütün gücünü sadakatten ve sadakat beklentisinden alır. İhanet sadakatin güçsüz yanıdır.
140 
 Mavi Battaniye - 1  (Matt Ulutas)

Bir Gurbet hikayesi...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Ucu Yanık Mektuplar
Ahmet Zeytinci
Deneme > İlişkiler
Namlu
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
Bin Hezeyan
Yeter Özhal
Deneme > İlişkiler
*aşk*
Ö.Gökhan Ergüven
Deneme > İlişkiler
Kalp...
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Ben Benim
Ebubekir Aslan
Deneme > İlişkiler
Dağılalım
Ersin KURT
Deneme > İlişkiler
Siyah İnci
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Sevgisizlik Günü
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Aile
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler
Kum Saati
Alp Şahin
Deneme > İlişkiler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.