..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzellik her yerde karşılaşılan bir konuktur. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Toplum
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Onun Sonbaharı
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk

Sonbaharın da bir “bahar” olduğunu yeniden fark ediyorum. Tıpkı bir baharın merkezinden geçer gibi… Engin vadilerden gün ışıklarına kavuşmuş, her yanı buram buram toprak kokan ormanda bir kez daha yürüdüm sensiz… İstanbul’un tepelerini, cüce dağlarını, ormanlarını gezerken gördüm ki bütün bir varlık yakın zamanda değişerek, renkten renge girecek. Kimi fısıltıyla, kimi sesini karşı tepelerde çınlatarak o ezeli değişim şarkısını söyleyecek… Se

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Toplum
761 
 Bu da Beyin Çiftliği  (Ertuğrul ERDOĞAN)

Dağ, dağa küsmüşte dağın haberi olmamış! ABD Dış İşleri Komisyonu’nda kabul edilen sözde Ermeni tasarısı nedeniyle elçimizin geri çağrılması ardından bu ülkeye yapılacak ziyaretler de rafa kaldırılmıştı… Raf tozlandı.. Şimdi uçaklar hazır kıta… Ne diyelim göbeğimizden bağlı, Amerika ayrılığına ancak bir ay dayanabildik!... Hayırlı Yolculuklar!.. Yurtta barış, dünyada barış…
762 
 Lal Medya  (Ertuğrul ERDOĞAN)

“Basın ancak biryandan hükümetin gücüne, Öte yandan da para gücüne dayanmadığı Sürece özgür olabilir.” - Albert Camus - Karanlığa beş kala yazıyorum. Ülkemin üzerine henüz aydınlık çökmemiş. Kuşlar, son nefesine kadar “ özgürlük” diye bağırıp penceremin önünden selam vererek geçiyorlar. Özgürlük, ne hoş sözcük değil mi?
763 
 Maskeli Balo  (nagihan)

hayata farkı bir bakış.bir görün derim
764 
 Derin Devlet Savaşları  (tuncer)

Ersin babasına döner “ baba bu şeyi biliyom. Ağrıda askerdeyken öldürdüğümüz bir teröristinde boynunda da vardı bundan.”
765 
 El Aman  (nurdan saydam)

766 
 Erkek Adam Olmanın Yolları ve Toplar  (evren gelen)

Bİr eşcinsel neden evlenemez eğer bu hak verilirse bu lanetlenmiş sapık sürüsü çoğalır mı? Sokaklara taşmış pislikleri daha da mı artar?
767 
 Buyurun Kürsüye  (Ertuğrul ERDOĞAN)

BUYURUN KÜRSÜYE Atasını bağrına basan, doğduğum, büyüdüğüm ve yıllarımı verdiğim Ankara’ya ailemle indiğimde hava soğuk ve karlar ise henüz erimemişti. İçimizdeki Atatürk aşkıyla Anıtkabir’i ziyaret ettiğimizde, genci, yaşlısı, başörtülüsü, türbanlısı, hatta çarşaflısı, mozolenin önünde saygıyla eğilerek, müzenin ihtişamında tarihin başarılarla dolu yolculuğu içindeydi.
768 
 Yeni Demokrasi  (Gürcan Erbaş)

yazıma yeni demokrasi fikri ile girecektim ki her gün yeni kavgalarla meydana gelen ölümler beni derinden yaraladı.
769 
 Bir Alıntı... Bir Yorum...  (Sedat Akıncı)

İnsan olmak çalışmayla başlar...
770 
 Sitem  (Sercan Belkan)

İNSANLARA SİTEMİM
771 
 Yalnızlık ve Varoluş  (Necat Dilaver)

Tesadüfen geldik dünyaya, tesadüfen yaşıyoruz ve zamanı gelince öleceğiz. Var mı bunların yalnızlıktan başka bir çıkışı. Var mı varlığımızın yalnızlıktan başka bir değeri.
772 
 Yoksulluk Diz Boyu  (Ahmet Zeytinci)

Suriye Devleti ile komşuluklarımız sekteye uğrasa da, Suriyeliler ile komşu olmaya devam ediyoruz. Hepinizin bildiği gibi savaştan kaçan Suriyeliler ülkemize sığınıp bir şekilde, bir yerlerde ikamet ediyorlar her ne kadar sersefil olsalar da. Resmi olmayan rakamlara göre üç milyona yakın Suriyeli sığınmacı var yurdumuzda. Ne diyelim Allah hepsinin yâr ve yardımcısı olsun. Doğduğu büyüdüğü toprakları bir kalemde bırakıp da başka bir ülke de mülteci durumuna düşmek gerçekten de esef verici bir durum bütün insanlar için.
773 
 Çipleniyoruz  (Ertuğrul ERDOĞAN)

ÇİPLENİYORUZ Beyni olan canlılar, iktidarı sırtlayan hükümetler ve deniz aşırı devletler hep rüyadalar. Bu yazımda “Uyanış Zamanı” diye başlayan ve üçüncü dünya ülkeleri için ürkütücü olan “Amerika’nın 60 yıllık planı” başlıklı “Zeitgeist Belgeseli”nden bahsetmek istiyorum. Bir video üzerinde saatlerimi alan çalışma sonucunda uzun bir yazı olacak, ancak, belki de bildiğiniz veya tahmin ettiğiniz gerçeklere yine de şaşıracak, sonrada üzerinde oldukça düşüneceksiniz.
774 
 Haydi, Gençler Göreve!  (Ertuğrul ERDOĞAN)

HAYDİ, GENÇLER GÖREVE! Kulağında küpesi, uzun saçları, özenle tıraş edilmiş bıyık ve sakalıyla havuza öylesine atladı ki, çevrede güneşlenenler “ Yuh Be!” demekten kendilerini alamadılar.
775 
 Aldananlardan Olmayın  (Ertuğrul ERDOĞAN)

İnsanların yeryüzüne geldiğinden günümüze kadar, hep arayış içinde oldular. Doğa olaylarından korkup, ona taptılar. Eski çağlarda, Politeizm, yani çok Tanrıcılık, ardından, Henoteizm, Monoteizm, Panteizm, gibi Tanrının varlığı hakkında arayış gibi kavramlar ile çeşitli görüşler devam ederken, Tanrının “Mutlak Olarak Mükemmel Varlıktır” ilkesi ile Dinler; içinde bulundurduğu açılımlarla, insanların inanış biçimlerinde çeşitlilik kazanıldı.
776 
 İnançlara Özgürlük  (Ertuğrul ERDOĞAN)

2007 yılının her yönüyle hareketli geçeceğini sene başında söylemiştim. Dünya gündeminden düşmeyen ve her gün onlarca sivilin öldüğü Irak, çıban olmaya, hatta ondan da öte, kangren olmaya devam ediyor. Birileri Ortadoğu’nun kolunu ve bacağını kesmek üzere. Peki, dünyada bu gelişmeler böyle devam ederken, içeride durum nasıl dersiniz? Cinayetler, trafik kazaları, Cumhurbaşkanlığı seçim tartışmaları ardından gelen siyasi çalkantılar, Genelkurmay’ın açıklamaları, her kesimden gelen demokrasiyi ayakta tutma demeçleri ve Cumhuriyete sahip olma mitingleri gündemi hayli zorlamaya aday konular olmaya devam ediyor. Bu arada, içerideki baş döndürücü gelişmelerden AB sürecini, Ortadoğu’daki gelişmeleri ve terör olaylarını şimdilik bir kenara ittik…
777 
 Propoganda İle Yönetilmek  (Hayal Arar)

O anlamları yükleyen siz olduğunuza göre; anlamlar size aittir ve aslında kayıpta yoktur.
778 
 Kentlerin Pişmanlıkları  (İbrahim Kilik)

Bir de daha çok para kazanmak için hileli iş yapan, esnaf, müteahhit, iş mensubu tanıdığınız var mı hayvanlar âleminde? Silah ve mühimmat satıp para kazanmak için hayvanları savaşa sürükleyen sömürgeci zihniyete sahip,zalim ,piskopat aslan kral tanıdınız mı? Ben hayvanlar âleminde böyle çirkef ,pislik fitne gibi durumların olduğunu ne okudum ne de gördüm.
779 
 Olanak ve Gerçeklik Üzerine Bir Deneme  (Sedat Akıncı)

Olanak ve gerçeklik kategorilerinin bilimsel anlamı bizlerde ancak idealist diyalektik düşüncenin bir aşılmış biçimi olan, materyalist diyalektikte gerçek olarak ortaya çıkarlar.....
780 
 Mutlu Yıllar - Yıldırmalar...  (Emre Öksüzel)

2011 ' e girerken...

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Kadın...
Ebru Otuzbir
Deneme > Toplum
2020 Bit Artık
Aysun Güven
Deneme > Toplum

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.