..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Prensiplerden hoşlanmam. Önyargıları yeğlerim. Daha içtenler. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Anı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Onun Sonbaharı
Yûşa Irmak
Deneme > Sevgi ve Aşk

Sonbaharın da bir “bahar” olduğunu yeniden fark ediyorum. Tıpkı bir baharın merkezinden geçer gibi… Engin vadilerden gün ışıklarına kavuşmuş, her yanı buram buram toprak kokan ormanda bir kez daha yürüdüm sensiz… İstanbul’un tepelerini, cüce dağlarını, ormanlarını gezerken gördüm ki bütün bir varlık yakın zamanda değişerek, renkten renge girecek. Kimi fısıltıyla, kimi sesini karşı tepelerde çınlatarak o ezeli değişim şarkısını söyleyecek… Se

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Öykü > Anı
141 
 Börekçi Şükrü - 2 (Son)  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Deniz kıyısında büyüyüp, ördek gibi iyi yüzebilen bir sahil çocuğunun denizde boğulması bana hep şaka gibi gelir. Belki de buna mistik bir yaklaşım eklemeliyim. Mademki biz denize aşığız, o da bize âşık. Bu aşkın mutlu sonlandığı zamanlar olmalı. Deniz sevgilileri arasından seçtiklerini arada sırada koynuna almalı. Aşk dediğimiz şey de her zaman kavuşamamayı anlatmamalı…
142 
 Hoş Geldin Bartu  (Selda Eruzun)

Hoş Geldin Bartu12-05-200513:10:03
143 
 Bir Anı Defteri Buldum - 9  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Hava yavaş yavaş kararmaya başlamıştı. Köprünün ışıkları, boğaza ayrı bir güzellik katıyordu. Rüzgâr hafiften esmesine rağmen, adeta ağaçların yapraklarına etkileyici bir müzik yayını yaptırıyordu. Garson geldi, siparişleri alıp gitti. Sibel tekrar konuşmaya başladı:
144 
 Keman Kutusu  (CANER TEK)

70'li yılların yokluğunda bir babanın çocuğuna verdiği en güzel hediye
145 
 Tavşanlar ve Bir Ayrılık  (Haşmet Şenses)

Daha tavşanları görür görmez anlamam gerekirdi bir şeylerin ters gittiğini. İç paralayıcı bir şeyler vardı nedense hallerinde. Hayatlarından memnun görünseler de… bir bırakılmışlık içindeydiler sanki.
146 
 Bir Anı Defteri Buldum - 15  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Birbuçuk saate yakın bir süre dışarıda beklemem gerekti. Çünkü Sibel fenalaştı. Hemşireye haber verdim; o da doktoru çağırdı. Doktor, beş dakika dışarıda beklememi rica etti. Çıktım. Ayrıntıya giremiyorum, hatırlayacaksınız Sibel’e söz vermiştim.
147 
 Kara Dut  (ismail sarıgene)

Aylar geçti gidişimden sonra..Ölümü bile kavuşmak bilen Ayşe Teyzem oralarda ne yapıyor bilmiyorum ama hissettigim her ikindi vakti kara dutun altında oğluyla ve eşiyle konuşuyor, dertleşiyor. Ve sonra duasını edip onlara kavuşmanın vaktini bekliyor kara dutun gölgesinde..
148 
 Anne Çocuk Eğitim Vakfı - Anne Destek Semineri  (Didem Duruöz)

Aşağıdaki yazım, gerçekleşmiş olayları konu almaktadır. 15 Aralık 2005 tarihli Eyüp de düzenlenen programa katılan tüm dostlarıma, ayrıca teşekkür ederim Konu hakkında ayrıntılı bilgiye http://www.acev.org/index.php?lang=tr adresinden ulaşabilirsiniz.Okuyan herkese sevgi ve saygılarımla ve teşekkürlerimle
149 
 Beşiktaş Tatlıdır  (Mehmet Önder)

- Kendimi bildim bileli Beşiktaşlıyım.
150 
 Sıradanım Sıradan  (Haydar Köprülüoğlu)

Bağ-Kur Bağımsız kuruluşlar düşünülerek, toplumun sosyal güvencesi olarak yasalaşmıştır. Bu düşüncenin içinde holdingler, fabrika ve en küçük işletmelere dek, hatta doktor, avukatlık, mühendislik gibi çeşitli meslek sahiplerini kapsıyordu. Bu en zengin grubun sosyal güvencesi, en az maaş alan kuruma dönüştürülmüştür. Bu aptiaciz de Bağ-Kur'lu, yetmiş yıldır çalışan, 700 lira emekli aylığı alan bir kulunuz. Yeterli pirim mi yatırılmamış, bir bakıma ne alâka. Doğumumu belirten ilk hüviyet belgem ilkokula başlarken Ankara Nüfus Müdürlüğünden alınmış, bu kayıt doğmuş olduğum Sungurlu İlçeine 1931 olarak geçmiştir. Bu şekilde pek çoğu gibi devletin işine geldiği gibi kullanan bir nevi 'yaşar yaşamaz'ı durumunu düşürülmüştür. Doğumumdan bugüne dek bütün işlemler 1927 doğumlu işlemi görürken, Bağ- Kurdan emekli olurken, mahkeme kararını yaş düzeltme kabul ederek hatada ısrar etmiştir. İkinci hataları süresi içinde basamak yükseltmişken, eksik para alınmış bahanesiyle, basamağımın yükseltilmediği bildirilmiştir. SSK Sicil numaram 119580'dir. !950 yılından önce çalıştığım kamu kurumlarında çalıştığım 'emekli keseneklerim' emekliliğe dahil edilmemiştir. Yerimin darlığından bu kadar yazabiliyorum. Saygılarımla.
151 
 Niyetçi  (Gürcan Erbaş)

Çocukluk- gençlik arası yıllardan birinde yaşananlardan...
152 
 Beyaz Melekler  (Hakan Yozcu)

Ve hastanedeyim. Ben, arabadan hemen aşağıya iniyorum. İki büklüm, ellerim kucaklarımda birbirleriyle kenetlenmiş... Hastanedeki görevliler beni o halde görünce hemen koşuyorlar. Tabii tanıyanlar da var aralarında beni... İlgi oldukça büyük... Tüm kapılar sonuna kadar açılıyor adeta... Hemşireler koşuyor, "Donuyorum, beni ısıtın diyorum..." Fakat, kat kat giyinmişim... Kazak, ceket, palto ve bir battaniye...
153 
 Sultan Ana  (Yaşar ÇETİNKAYA)

Bugünlere ithafen bugünden kalan...
154 
 "Köprüler Üstünde Şaşırdığım Bir An; Yüreğin Arafta Atıyordu"  (Meryem Rabia Taşbilek)

-ba ayakları kırılmış bir Albatros gibi uçuyorum kırıldıkça çoğalan çiçeklerle dolu uçurumlardan… acısı hafiflesin diye kanatlarımın… -ba Açık-kapalı bir çok kapı arasına sıkıştığım bir demde alıp başımı gitmek istedim… Hayati kararlar vermem gereken bir arifede… Ve gittim… Tüm kışların kapıya dayandığı bir “Aralık”tan, giderek çoğalan, ruhumun soğuyan ve daralan kanallarından bir inşirahlık nefesin ardına düşerek… Topal bir duaydı benimkisi. Sızılarımın dinmesi ve yüzümde iğreti durmayan bir tebessümle geri dönebilmek için. “Yüreğim arafta atıyordu… Ayaklarıma bakıyordum, dönecekler mi diye…” Yol Düşleri/ Cemal Şakar
155 
 Not Defterinden Arta Kalanlar  (Ahmet Melih Karauğuz)

Yaşarken ölmüş bir insanın öldükten sonra yaşama hikayesi. Zor bir hayat, pişmanlıklar. Sır bir arkadaş. Ve tarihe kazınan anılar.
156 
 O Pity Pity Karamela Sepeti  (Ömür İsfendiyaroğlu)

Oooo pity pity karamela sepeti...Anlamlı anlamsız bir dostluğun hikayesi
157 
 Gökçeada 5 (Son)  (seyfullah ÇALIŞKAN)

Bir mahkûma nasıl hapse düştün diye sormamalısınız. Dinledikleriniz genellikle içinizi acıtır. Ve gözbebekliniz yerde çaresizlik içinde gezinirken siz teselli olabilecek cümleler arar durursunuz. Halil köy kahvesinde çıkan bir kavgada adam yaralamaktan içire düşmüş. Daha on altı yaşındaymış. “Kavgadan sonra olay siyasi bir boyut kazandı. CHP ve AP davasına dönüşüverdi. Bir kurban gerekiyordu. Beni seçtiler,” demişti.
158 
 ... ve Kederi de Yaşamalısın  (Hilâl Erboyacı)

Ne denilebilir? Ne diyebilirim ki?… Bu kadar zayıf olmayı yakıştıramıyorum kendime. - Henüz on sekiz yaşında- Toprağa yakışır mı onu koynuna almak....
159 
 Ramazanda İftar Çadırları  (suat engin yılmz)

Ramazanda iftar çadırları ful şekilde bir hizmet veriyor. Önemli buluyorum yapılan hizmeti fakat hala 20. yüzyılda dünyada toprakları ve kaynakları kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biri olduğu söylenen Türkiyenin eğer iyi yöneticeler tarafından yönetilmiş olsa idi bir görenek olmasının dışında o iftar çadırları hiç olmaması gereken yerler olacbilecekti.Umudum bir gün herkesin kendi helal ekmeğini kazandığı bir ülke ve dünya için , hiç bir çocuk aç yatmasın ne olur.
160 
 Giritli Nevres Cafer Ağa  (Özcan Nevres)

Nevres Cafer Ağa on iki yıl cepheden cepheye sürülmesine ve çektiği onca çileye rağmen savaşa doymamış bir adamdı

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Lahmacun
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Seyyar Sevici
Ersin KURT
Öykü > Anı
Bir Anı
mehmet avcı
Öykü > Anı
Posta
Hakan Yozcu
Öykü > Anı
Hacı Aziz
Selim Adım
Öykü > Anı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © , 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.