..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Moda denilen şey o kadar çirkindir ki onu her altı ayda bir değiştirirler." -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yaşam
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Senin Adın Yar Olsun
Orhan Bani
Şiir > Halk

Bu ne yaman ayrılık,yalnız beni mi bulur Feryadım arşa çıkar,alemlerden duyulur Hadi, bana veda et,sakın bir şey söyleme Bırak,yaram kanasın, yüreğime elleme Öyle yerin var bende, damarımda kan gibi Senin adın yar olsun,can gibi canan gibi Ben adını anarken, yüreğm gelir dil e Bülbül'le haber saldım,seni sorarken Gül'e Hadi, bana veda et,son bir defa göreyim Yokluğuna alıştım, hasretinden öleyim Öyle yerin var bende, bedenimde ca

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Yaşam
441 
 Öz Geçmişinizi Zaten Geçmiş Deyip Es Geçmeyin  (Ahmet Zeytinci)

CV'ler her zaman doğru, yalansız ve abartısız olmak zorundadır... Olmadığınız, başaramadığınız özellikleri yazarsanız öz geçmişinize, bir gün gelir gerçek anlaşılırsa, mahcup olursunuz mutlaka... İngilizceyi çok iyi, bir İngiliz ile her konuyu konuşacak kadar değilde, lise de öğrendiğiniz kadar biliyorsanız, öz geçmişinize, İngilizceyi iyi derecede biliyorum yazmamalısınız...
442 
 Mutlu Olmak Bu Kadar Zor Mu?  (Füsun)

Toparlanması da zor oluyor. Her yere düşüşümde kalkmayı başardım aslında ben. Sen güçlüsün, başararırsın, her zorluğun üstesinden gelirsin dedim hep kendime. Güçlü olmaya çalıştıkça dertler üst üste gelmeye başladı. Bazen herşeyin tıkandığı noktaya gelince sözler yeterli olmuyor ne yazık ki. Artık bende tüm umutlarımı kaybettim. Sonra hastalık geldi girdi hayatımıza. En sevdiklerinden biri hastalanınca insan ne yapacağını şaşırıyor. İlk şoktan sonra biz güçlü olalım ki ona da moral verebilelim diyor insan.
443 
 Küçük Kara Balık  (şirin aydın)

Sudan çıkmış küçük kara bir balıktı.
444 
 Bir Bitiş Ya da Başlangıcın Hikayesi  (şirin aydın)

Bir bitis ya da bir baslangic, neresinden bakarsaniz;
445 
 Hâlâ Emekleyen İnsanlık  (ömer kırat)

Emeğin kutsandığı 1 mayısta, insanlığın serüvenine aykırı bir bakış.
446 
 "İyi Yolculuklar Dilemem Henüz Çok Erken Ayrılık Dilimde,"  (selma kozleme)

“Yaralarımı sarıp sarmalayan, Biri var Peki İpek dokunuşlu bundan senin haberin var mı?” Ve en güzeli ne biliyor musun.? bana prenses diye seslenen Biri var
447 
 Obezite Üzerine  (Canip Doğutürk)

Yaşadığımız çağa ‘mısır çağı’ da denilebilir. Çünkü yediğimiz et: mısırdan, ekmek mısırdan içtiğimiz içecekler mısırdan yapılıyor. Yani raflarda gördüğümüz yüzlerce ürünün ham maddesi mısır bitkisidir. Mısır sektörünü elinde bulunduran güç ise; her şeyi elinde bulunduran insanlığın gidişine yön veren en büyük emperyalist güçlerdir.
448 
 Ağlamak  (sedat Yalçın)

“Gözler yaşarmadıkça gönüllerde gökkuşağı oluşmaz.” der J.V.Cheney . Gökkuşağı, yağmur damlaları ve güneş ışınlarının birlikte oluşturduğu bir görsel şölendir. Öyle bir şölen ki seyredenleri büyüler; iki nokta arasında nefis bir bağ, köprü oluşturduğu düşünülür.
449 
 Gülümse Zamana ve Hüzne  (arjin arslan)

geçmiş: yaşananların ev sahibi, kederlerin duldası hüzün: umutlarımızın engeli, gülüşlerimizin celladı siz: kaybedecek yada kazanacak olan
450 
 İlkbahar ve Hıdırellez  (mustafa öztürk)

İlkbahar veya ilkyaz, doğa döngüsünde kış ile yaz arasındaki mevsimdir. Üzerinde yaşadığımız kuzey yarım kürede 21 Mart-22 Haziran tarihleri arasında yaşanır. İlkbaharda ağaçlar çiçek açar, hava sıcaklığı artmaya başlar. Bu mevsimde karların erimesi ve bol miktarda yağışların yağması ile su yatakları olan dereler, göller, göletler ve barajlar su ile dolar. Yani kısaca İlkbahar bolluk ve berekettir. Uyanış ve yenilenmedir. Doğanın süslenmesidir. Adalet ve itidal mevsimidir.
451 
 İnsan, Panik, Uhu  (peri sim eldivenoğlu)

panik mideye uhulandı.
452 
 Belkide Kediler Eve Hapsolmak İstemiyordur  (Hamdiye Hatipoğlu )

Özgürlük..
453 
 Bir Gül Tohumu Ekmeli Küllerimize/bosna - 1  (Meryem Rabia Taşbilek)

O köprüde bir başkalık vardı diye ağlıyor yaşlı adam. O köprüde bir başkalık vardı, bu benim Mostar’ım değil! Teselli sözcükleri aramak içimden gelmiyor. Çünkü biliyorum ki karşımdakinin acısının üzerinde her teselli sözcüğü eğreti duracak. Yeri doldurulamayacak bir çok şeyini yitirmiş, vakarı acısıyla bütünleşmiş, sarsılmış ama yıkılmamış bir çınar gibi karşımda duran adam için ne söylesem yavan. Susuyorum, ağlayarak ve yumruk yaptığım parmaklarımı gizliden gizliye dişleyerek eşlik ediyorum acısına. 12 yakını katledilmişliğin acısını içimde nereye yerleştireceğimi bilemeden. Gariptir ki; saat 15:52 de Mostar yerle bir edildikten sonra; köprüyü yakından gördüğüm, ayak bastığım ilk anda, yani “tamir” edildikten sonra, ben de bu köprüde bir başkalık olduğunu hissetmiştim. Eskiden de bir başkaydı elbet. Fakat artık yalancı bir edayla, hiçbir şey olmamış gibi, akan onca kanın ardından olağanca beyazlığıyla gerçeklikten uzak öylesine bir yeri doldurulmuşluk, kanıma dokunmuştu gördüğümde.
454 
 Umut Tanelerinin Fısıltısı  (aslı nur ustabaş)

Umut...En yıkılmazları yıkan hain...iblislerin haremde en gözdesi...Umutsuzluğa dönüştüğünde kıyametlerin en kefensizi...Umutsuzluktan dönüştüğünde cennetin ta kendisi...
455 
 Ben'den  (Nuray DUMAN)

BİR OTOBİYOGRAFİ ÖRNEĞİ..
456 
 "Huzursuz Bacak"  (Adem KALINSAZ)

İstanbul’u gezmenin bir âdâbı olduğu gibi, okumanın da bir âdâbı vardır. Çünkü ömür kısa, okunacak eser çoktur. Seçici olmak, zaman israfının önüne geçmede en etkili yöntemdir. Bunun için de kişinin (okurun) ilgilerini, hobilerini, zevklerini, dünyayı algılayışını bilmek gerekir ki, en etkili yöntemi için işin uzmanları tavsiyelerinde isabet oranını yükseklere taşıyabilsinler.
457 
 Sevmediğim Kelimeler  (Necat Dilaver)

Bu mesele ta insan anlığındaki idelerin oluşumuna kadar gider ve Locke’nin ‘İnsan Anlığı Üzerine Bir Deneme’ adlı kitabını okumayı gerektirir ki herkesin harcı değildir bu iş. Bu kitapta o kadar çok ‘ters kelime’ vardır ki kitabı bitirmek ancak Kafka’nın ‘Bunaltı’ adlı eserini okumakla mümkündür.
458 
 Sevgiyi Anlatabilmek  (Murat Tali)

Tüm duygular tek merkezlidir ve her duygu bir diğerini tamamlar,
459 
 Hayatta Aslında Hiçbir Şey Yoktur  (osman demircan)

Canım sıkılıyor. yokluktan değil varlıktan... Her şey var; ama aslında hiçbir şey yok. Varlık alemi yok diyen dudaklara benziyor ve alay eder gibi gülmesi canımı sıkıyor. Ne vakit varlık aleminden bir şey istesem, her daim çölden bir damla su istenir mi diyor bana. Varlık alemi plastik meyvelerle dolu masaya benziyor. Meyve var sanıyorum, yedikçe anlıyorum ki aslında meyve yok. Tattığım olmayan şeylerdir.
460 
 Hırs ve Azim  (osman demircan)

Yavaş yavaş acele ediniz. azmi ne güzel anlatan bir cümledir bu. Azmin elinden hiçbir şey kurtulamaz. Çünkü azmin elleri hem duadadır hem sabırdadır ve bu ikisiyle olan her daim kazançtadır. Azim yiğit bir delikanlıdır. Ne pusu kurar ne hile yapar. Kahramanca, savaşır hayatla. Yüreğini koyar, bileğini koyar, bedenini koyar ortaya azim. Hırs ise bir cadıdır. Sürekli cadı kazanında hile kaynatır, tuzak kaynatır ve bu cadı kaynattığı kazanda kendini pişirir. Hırs kendini yiyip bitirir. Bu yüzden hırs denen cadı tat alamaz hayattan. Azim yiğidiyle hırs cadısı birbirine asla sevdalanmaz. Çünkü azimde sevgi, hırsta nefret vardır. Bu nedenle barışık değillerdir.

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 
31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 
62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 
93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 
124  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Sebepsiz
Ersin KURT
Deneme > Yaşam
Akıl Oyunları
Alp Şahin
Deneme > Yaşam
Umut Işığı
Selin Araç
Deneme > Yaşam
Devedikeni
Sevde Ot
Deneme > Yaşam
Kendim
Sevde Ot
Deneme > Yaşam

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.